Mākslu un garšu festivāls "Mākslas pikniks 2024" Lūznavas muižā notiks 13.07.2024.


MĀKSLAS PIKNIKS 2023

Sestdien, 15. jūlijā, no plkst. 15.00 līdz 23.00 Rēzeknes novada Lūznavas muižā norisināsies tradicionālais vasaras mākslu un garšu festivāls “Mākslas pikniks 2023”. Festivāla programmā šogad uzstāsies gan Latvijas mākslinieki, gan arī viesi no Lietuvas, Igaunijas, Itālijas un Lielbritānijas, piedāvājot ikvienam atrast sev interesējošu mākslas norisi un piedzīvot mūzikas, dejas, teātra, kino, cirka, tēlotājmākslas un dabas burvības mijiedarbību.

Festivāla muzikālā programma sāksies ar vokālās grupas “Putni” koncertprogrammu “Sacried&Profane”, atskaņojot senās mūzikas skaistākos madrigālus un spāņu romances, kā arī latviešu autoru – J. Lūsēna, H. Sīmaņa, Im. Kalniņa, R. Vazdikas u. c. dziesmas un balādes romantiski saldi gaisīgā noskaņā. Muzikālos kontrastos tiks izspēlētas cilvēka dvēseles laicīgās un garīgās dabas saskaņas.

Festivālā uzstāsies arī ģitārists Reinis Jaunais un čelliste Erna Daugaviete, kuri nupat izdeva jaunu albumu “Vārdi”, kopīgā priekšnesumā ar pasauli apceļojušu ģitāristu un instrumentālās mūzikas komponistu no Lielbritānijas – Kreigu Sutonu, plašāk pazīstamu kā “The Flamenco Thief”. Reiņa un The Flamenco Thief mūzikas vienojošais elements ir mīlestība pret pasaules apceļošanu, abi mūziķi iepazinušies savos garajos koncertceļojumos. Mūziķu kopīgajā koncertā globāla instrumentāla mūzika savīsies ar dažādu autoru dzeju latviešu valodā, flamenco ģitārspēle mijiedarbosies ar elektroniskās mūzikas stila elementiem, saklausāmas būs arī Balkānu, Latīņamerikas un Jamaikas mūzikas ietekmes.

“Mākslas piknika” mūzikas programmā skanēs arī Itālijas grupas “La Cantiga de la Serena” uzstāšanās, kuri izpildīs seno mūziku no Vidusjūras reģiona, kas vienmēr bijusi kā kultūras tilts stap Austrumiem un Rietumiem. Itāļu mūzikā ieskanēsies Apūlijas reģiona tradicionālā mūzika, romances, viduslaiku svētceļņieku motīvi, dziesmas no Provence and Al-Andalus reģioniem. Tāpat muzicēs džeza grupa “2KM”, kurā apvienojušies mūziķi Karlīna Priedēna, Kalvis Sležis-Zaļkalns, Marts Dreļs un Mārcis Lipskis, un kuru repertuārā skanēs gan grupas mūziķu oriģinālskaņdarbi, gan citu sev tuvu autoru darbi. Savukārt Gatis Grīnbergs ieskandinās pikniku ar senākos laikos klīstošo muzikantu instrumentu leijerkasti.

Apmeklētājus priecēs arī mūzikas grupa “Juuk”, kas veido oriģinālmūziku, ietekmējoties no folkroka, drīmpopa, amerikāņu folkmūzikas un sakrālās mūzikas. Dziesmas un aranžējumi tiek radīti, spēlējot gan roka, gan akustiskos instrumentus (bungas un perkusijas, basģitāra un bandžo, ģitāras, vijole un flauta), tādējādi apvienojot akadēmisku, inteliģentu manieri ar roka un folka tiešumu un vienkāršību, bet pāri visam saglabājot balādes melodiju. Grupā apvienojušies profesionāli Latvijas alternatīvās, roka, folka un džeza scēnas mūziķi – komponists, dziesminieks, ģitārists Edgars Šubrovskis, komponiste, dziedātāja, flautiste Sniedze Prauliņa, komponists, multiinstrumentālists Oskars Jansons, vijolniece Rasa Pole, ģitārists Ričards Dauksts un bundzinieks Kalvis Sležis-Zaļkalns. Grupas albumi bijuši nominēti Mūzikas ierakstu gada balvai “Zelta Mikrofons” un Austras balvai.

Festivāls noslēgsies ar afterpārtiju, kurā skanēs DJ Deilas stilā miksēta deju mūzika, ikdienā DJ Deila darbojas Latvijas radio Latgales studijā, ir radio raidījuma “Pīci breinumi” producente un radio balss.

Kā ierasts festivālā “Mākslas pikniks” ikvienam apmeklētājam ir iespēja pašam radīt vai kļūt par mākslas piedzīvojuma daļu, piedaloties dažādās meistardarbnīcās, tāpat gaidāms lielo “Mārtiņa Burbuļu” šovs, iespēja trenēties loka šaušanā un supošanā.

Radošajā platformā “Zvaigznāja kubs” bērni, jaunieši, kā arī vecāki un citi interesenti varēs piedalīties dziesmu rakstīšanā, izmēģināt dažādus instrumentus un ielūkoties mūzikas ierakstu studijā. Zvaigznāja kubam ir arī sociāls mērķis, jo tas dod iespēju pilnīgi visiem izmēģināt savu talantu. Projekta autore ir mūziķe Agnese Rakovska, ar kuru kopā varēs arī uzdziedāt. Tāpat “Mākslas piknikā” būs iespēja tikties un iepazīt Rēzeknes novada sociālos uzņēmējus, ieklausīties viņu pieredzē un ieraudzīt jaunas iespējas sociāliem mērķiem.

Dejas profesionāļu un entuziastu apvienība “Laukku” piedāvās laikmetīgās dejas izrādi-instalāciju “Horeogrāfiskā celtniecība”, aicinot iesaistīties arī skatītājus visu festivāla laiku. Savukārt viesu nams “Svilpaunieki” atklās jauno tīkla parku, kur ikviens varēs doties piedzīvojumos kokos un pārbaudīt sava līdzvara noturību vairāku metru drošā augstumā, jo visas izveidotās ejas un laukumus starp kokiem ieskaus tīkla sienas.

Mākslu programmā varēs izbaudīt gan franču mākslinieka Sylvain, kurš kopš 2014. gada dzīvo Igaunijā, laikmetīgā cirka izrādi, gan lietuviešu veidoto Čurļoņa 3D izrādi “Eņģeļu takas”, gan teātra trupas “Kvadrifrons” izrādi jauniešiem “Marija un zibens” par mīlestību un cita veida patikšanām. Tāpāt arī šogad notiks Latgales mākslinieču apvienības V.I.V.A. plenērs, kurā mākslinieces Vēsma Ušpele, Ilze Griezāne un Vija Stupāne iekrāsos gleznās svētku sajūtas, bet pie keramikas cepļa izņemšanas varēs aprunāties ar “Cukrasātas” podniekiem Staņislavu Viļumu un Violu Annu Bīriņu. Tāpat sadarbībā ar Rīgas Jūgendstila centru būs aplūkojama izstāde “Vasara jūgendstila pastkartēs”, jaunās mākslinieces, abstraktā ekspresionisma pārstāves Anda_abstract gleznu izstāde “Oāze”, kā arī varēs noskatīties vairākas latviešu jaunākās animācijas un mākslas filmas.

Līdzās mūzikas un mākslas programmai neiztrūkstoša festivāla daļa ir dažādu garšu sajūtu piedzīvošana, par ko parūpēsies vietējie uzņēmēji, piedāvājot dažādus labumus. Pasākuma apmeklētāji varēs nobaudīt “KUUP kafijas” garšas, z/s “Liepkalns” un Food Truck “Leiceiši” dabas veltes, “IGGI” kokteiļus, “Obelisk Farm” kaņepju produktus, “Cross Keys Gin” piedāvās kokteiļus un austeres, “Zelta rika” pašceptu maizi, “Mūsu Pankūkas” lutinās ar gardām pankūkām, kā arī sagaidāmi būs saldējuma kokteiļi un kādi citi našķi. Tāpat piknika apmeklētājus aicinām ņemt līdzi savus piknika grozus, ko nesteidzīgi baudīt festivāla piknika zonas atmosfērā.

“Mākslas pikniks” notiek jau kopš 2016. gada, un tā ideja ir iedzīvināt aktīvo mākslas sajūtu, savienojot dažādas jomas un disciplīnas, veicinot kopā radīšanu mākslā, vidē, uzņēmējdarbībā un citās nozarēs, centrā paturot cilvēku un viņa sajūtas. Piknika aicinājums ir atklāt un novērtēt skaisto, dažādo un interesanto sev apkārt, tādēļ uz pasākumu aicināts ikviens, kas labā kompānijā vēlas gūt muzikālu, vizuālu un citu prieku baudījumu. Doma par “Mākslas pikniku” Lūznavas “Mūzā” radusies, savienojot te mītošo Mūzu, iedvesmu un atjaunotās muižas mākslas izpausmēm piemēroto infrastruktūru. Mākslas pikniks līdz šim guvis plašu atsaucību, pulcējot gan vietējos iedzīvotājus, gan viesus no citām Latvijas vietām.

Ieejas maksa: 5,00 €, bērniem līdz 7 gadu vecumam – bezmaksas. Biļetes nopērkamas “Biļešu Paradīze” kasēs, internetā un uz vietas Lūznavas muižā (Lūznavas pagasta iedzīvotājiem ieejas biļetei 50% atlaide).

Mākslu un garšu festivāls “Mākslas pikniks” Lūznavas muižā notiek ar Rēzeknes novada pašvaldības un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu. Muižas komanda būs parūpējusies par nojumēm pasākuma baudīšanai, tomēr aicinām pasākuma apmeklētājus ģērbties atbilstoši laikapstākļiem.

MP norise (pdf)
MP karte (pdf)

MUIŽAS SKATUVE
15.10–16.10    Vokālā grupa “PUTNI” ar programmu “SACRIED&PROFANE”
17.30–18.30    REINIS JAUNAIS un “THE FLAMENCO THIEF” (UK)
19.50–21.00    Grupa “JUUK”

PARKA SKATUVE (pretī kapelai)
15.10–20.00    Rakstāmmašīnas dzejas performance
16.20–17.20    Džeza sastāvs “2KM”
18.40–19.40    Grupa “LA CANTIGA DE LA SERENA” (IT)

PIKNIKA ZONAS SKATUVE
15.10–16.10    Zīmēšanas kopdarbs
16.10–17.20    Laikmetīgais cirks “SYLVAIN” (FR, EE)
18.40–19.40    Laikmetīgais cirks “SYLVAIN” (FR, EE);
18.40–19.40    Leijerkastnieks GATIS GRĪNBERGS;
21.00–23.00    DJ Deila
    
KULTURYS ŠKIUŅS
KINO:
15.00–15.20 DUSMUKULE. Rež. Dace Rīdūze. Filmu studija: Animācijas Brigāde, 2022 (pirmizrāde!)
15.25–15.40 CŪKAS LAIME. Rež. Dace Rīdūze. Filmu studija: Animācijas Brigāde, 2009
15.40–15.55 EŽI UN LIELPILSĒTA. Rež. Ēvalds Lācis. Filmu studija: Animācijas brigāde, 2013, animācijas filma
16.00-17.25 LIELAIS INDRIĶIS. Rež. Jānis Cimmermanis. Filmu studija: Animācijas Brigāde, 2023. Vecuma ierobežojumi: 7+
17.30–19.05 MAMMA VĒL SMAIDA. Rež. Elza Gauja. Filmu studija: Riverbed, 2022
19.10–21.11 KRIMINĀLĀS EKSELENCES FONDS. Rež. Oskars Rupenheits. Filmu studija: COMETE Films, OrderOrder, Jura Podnieka studija, 2021, spēlfilma
MP kino (pdf)

MEISTARDARBNĪCU IELA
15.00–20.00    Radošās MEISTARDARBNĪCAS: Sapņu ķērāji; Akmens rotas; Joga bērniem; Radošā gleznošana; Pērlīšu kaklarotas; Koka glezniņas; Rokassprādzes; Grāmatzīmes; Atslēgu piekariņi; Cimdu mošķi; Telefona austiņu turētāji; Satikšanās darbnīcas ; Lellīte; Dzīvā dzeja
15.00–20.00    Radošā platforma “ZVAIGZNĀJA KUBS”: piedalies dziesmu rakstīšanā, izmēģini dažādus instrumentus un ielūkojies mūzikas ierakstu studijā

SILPAUNIEKI
15.10–16.10    Tīklu parka atklāšana
16.10–20.00    Tīklu parks
17.30–18.30    “KVADRIFRONS” izrāde jauniešiem “MARIJA UN ZIBENS” (Svilpaunieku pagalms)

TERITORIJA AP VECO SKOLU
15.00–20.00    Mākslinieču apvienības V.I.V.A. PLENĒRS
15.00–20.00    Grāmatu galds
16.20–17.20    Laikmetīgās dejas izrāde-instalācija “HOREOGRĀFISKĀ CELTNIECĪBA”
17.30–18.30    Laikmetīgās dejas izrāde-instalācija “HOREOGRĀFISKĀ CELTNIECĪBA”
18.40–19.40    Laikmetīgās dejas izrāde-instalācija “HOREOGRĀFISKĀ CELTNIECĪBA”

CEPLIS
17.30–18.30    Keramikas cepļa izņemšana

LAUKUMS AIZ PAGRABA
• Mārtiņa burbuļi
• Loka šaušana

MUIŽĀ
• Interaktīvā ekspozīcija “Kerbedzs: sekojot inženiertehniskajām idejām”
• Vides izziņas spēle “Muižas sikspārņa Mūža misija
• ANDA_abstract gleznu izstāde “Oāze”
• Izstāde “Vasara jūgendstila pastkartēs”

MUIŽAS DĪĶĪ
Supošana        

GARŠU ZONA
OBELISK FARM; KUUP kafija; IGGI BĀRS; z/s LIEPKALNS; FOOD TRUCK LEICEIŠI; CROSS KEYS GIN kokteiļi un austeres; MŪSU PANKŪKAS u. c.

LATGALACTIKA koprades telpa

MP afiša (pdf)

  • Ja pēc MĀKSLAS PIKNIKA vēlaties mierīgi atpūsties, varat ar savām teltīm palikt muižas parka teritorijā! Piknika vieta brokastīm, peldvieta un WC būs pieejami.