Neparastā liepa

Pie Lūznavas muižas mājas, dīķa malā, kuplo neparasta daudzstumbru liepa.  Tā stāsta savu skumjo teiku par kādas vietējās meitenes nepiepildīto mīlestību. Lūznavā muižkungu laikos allaž virmojusi mākslas dvesma, jo muižas saimniece, Jevgēnija Kerbedza, bijusi liela mākslas mīļotāja, kas atbalstīja jaunos talantus, vasarās aicinot tos paciemoties Lūznavā. No daudzām valstīm sabraukušie mākslinieki uzaicināja vietējo zemnieku meiteni pozēt. Viens no māksliniekiem meitenei sevišķi iepatikās, taču rudenī daiļais gleznotājs devās prom, apsolot nākošpavasar atgriezties. Gaidot pavasari un savu mīļoto, meitene sastādīja dīķmalā dzeltenas tulpes kā ilgošanās simbolu. Taču gleznotājs neieradās ne tajā, ne nākamajā pavasarī. Meitenes sirds salūza, bet krāšņajā tulpju pļavā uzauga liepa ar 21 žuburu – kā atgādinājums par 21 gadu jaunās meitenes mīlestību. Ja vēlaties patiesu un stipru mīlestību, jāiekāpj šīs liepas stumbru viducī!Par paslēpto naudu

Sākoties Pirmajam pasaules karam, pils kundze bija spiesta doties projām no savas muižas uz ārzemēm. Cerībā uz atgriešanos vienā no dīķiem viņa iemeta naudu un dažas savas rotaslietas. Ja pusnaktī uzmanīgi vēro, tad dīķa ūdenī var pamanīt zaigojošo gaismiņu atspulgus – muižas kundzes bagātības.
Lūznavas muižas Labā Dāma

Ir nostāsts, ka Lūznavas muižas bijušās kundzes Jevgēnijas Kerbedzas, Labās Dāmas, dvēsele pēc nāves ir atgriezusies vietā, kur viņa ir bijusi laimīga un mīlēta, jo šeit, Lūznavā, ir pavadīti brīnišķīgi gadi. Viņa bijusi māksliniece un mākslas pazinēja, mecenāte, kas atbalstīja jaunos māksliniekus viņu centienos. Un varbūt tieši pateicoties viņas neredzamajai klātbūtnei muižā, tā salīdzinoši neskarta ir pārdzīvojusi visas varas, karus, pārkārtojumus un atdzimusi jaunai dzīvei. Tie, kuriem gadījies vēlu aizkavēties muižas ēkā, ir stāstījuši, ka vēlu vakaros varot dzirdēt Labās Dāmas soļus, čīkstot kāpnes, it kā kāds vieglītēm staigātu. Tā kā muižā ir neiedomājami laba un gaiša aura, tas liek domāt, ka tā ir kundze Jevgēnija, kura vienkārši pastaigājas pa savu muižu un pārbauda, vai viss ir kārtībā.